Portbebe Nedir? Nasıl Kullanılır?

Portbebe Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ebeveynle bebekleri daha dünyaya gelmeden, onlar için endişelenmeye başlarlar, onları rahat ettirmek ve korumak isterler; bu yüzden de daha  anne karnındayken bebeklerinin güvende olması için planlar yapmaya başlarlar. Günümüzde bebeklerin ihtiyacına yönelik bir çok yeni tasarım ile bu ihtiyacı karşılamak için üretilen bir çok ürün var; ebeveynlerin bebeklerinin güvende olması için bu ürünler arasında yaptıkları araştırmalarda ise karşılarına portbebe ürünleri çıkmaktadır. 

Portbebe, anne kucağı olarak da bilinen ürünlerdir. Bu ürünler bebekler doğduktan sonra kullanılmaya başlayıp 9 ila 12 aylık süreçte ebeveynlerin bebeklerini güvenle taşınmalarını sağlayan bir nevi bebek taşıma çantası ürünleridir. Bu çantaların kullanımı oldukça kolaydır, bebekleri ve ebeveynlerini yapacakları seyahatlerde güvende tutarlar.

Portbebe Nasıl Kullanılır?

Portbebe ürünlerinin kullanımına bebek doğduktan sonra başlanabilir. Bebeğinizi sırt üstü yatırarak korunaklı bir şekilde taşıyabilirsiniz. Bebeklerin konforlu ve güvenli taşınmasını sağlamak için üretilen bu ürünler adeta portatif bir yatak görevindedir. İç yüzeyinin yumuşak, dış yüzeyinin korunaklıdır bu sayede bebeğinizi yatay olarak yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Özellikle elverişsiz iklim şartlarında dışarı çıkarken, dışarıdaki hava koşullarından da koruyacak olan bu taşınabilir bebek yatağı size ve bebeğinize rahatlıkla seyahat etme özgürlüğü sağlayacaktır.

Bebek Taşıma Çantası Faydaları Nelerdir?

Tasarımlarının belki de en önemli özelliği ergonomiklik olan bebek taşıma çantası faydaları bu özellikleri sayesinde ebeveynlerin yaptıkları ziyaretlerde, gittikleri alışverişlerde ve uzun seyahatlerde bebeklerinin ihtiyaçlarına cevap vereceklerdir. Bu ürün sayesinde gittiğiniz yerlerde bebek yatırmak için herhangi bir yer aramanıza gerek kalmaz, tasarımı sıcak , soğuk ve rüzgarlı havalardan bebeğinizi korur böylelikle bebeğiniz için rahat ve konforlu bir yaşam alanı sunar. Kapladığı alanın azlığı nedeniyle alanda tasarruf sağlar.

Bebek Yolculuk Çantası Özellikleri Nelerdir?

Portbebe ya da bebek taşıma çantası veya diğer bir ifade ile bebek yolculuk çantası olarak bilinen bu ürünleri almadan önce bazı özelliklerini bilmemiz gerekir, bunlar başlıca;

  • Bu çantalar üretilirken bebeğinizin sağlığı dikkate alınır ve bebeklere zarar verecek kimyasallarla muamele edilen herhangi bir parçası olmadığından emin olunur.
  • Çevre dostu ürünlerdir ve çevreye bilinen bir zararı olan herhangi bir bileşen içermezler.
  • Olası bir kazada meydana gelebilecek çarpma ve darbeden minimum etkilenecek malzemelerden yapılırlar.
  • Kullanılan malzemelerin kaliteli olması gerekir.
  • Bebeğinizin sağlığını korumak amaçlı iklimden etkilenmesini engelleyecek şekilde; sıcaktan, soğuktan, rüzgardan ve yağmurdan koruma sağlaması amacıyla üretilirler.
  • Bebeğinizin sağlığını ve hassasiyetini gözeterek kolayca temizlenebilir kumaşlardan üretilirler.

Tüm bu özellikler bebek taşıma çantası avantajları olarak değerlendirebileceğiniz seçim yaparken de dikkat etmeniz gereken noktaları içermektedir.

Portbebe Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Bu tür ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik bebek yolculuk çantası taşıma kapasitesidir. Bu hususta bebeğinizin kilosuna uygun bir ürünü aldığınızdan mümkün olduğunca emin olmanız gerekir. Bir diğer önemli hususta aldığınız ürünün ortopedik iç yapıya sahip olup olmadığıdır. Bebeğiniz kas ve iskelet sağlığının korunması ve gelişimine negatif etkinin olmaması için ortopedik ürünleri tercih etmeniz gerekir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken husus ise sağlamlığıdır, bu tür ürünler bebeklerinizi taşımanız ve uzun seyahatler boyunca güvenliğini sağlamanız amacıyla alınan ürünler olduğu için ürünlerin sağlam olması bebeğinizin güvende olmasını sağlayacaktır. Ürünün güvenliğini kontrol etmek için ve bebeğiniz için uygun olup olmadığını anlamanız için bebek taşıma çantası ürünlerinin içinin süngerlerine, bebeği koyacağınız alanın yapısına ve dikişlerine dikkat etmeniz gerekir. Bebeğiniz için aldığınız bu ürünün hangi materyallerden üretildiğini, hangi kimyasalların kullanıldığını, kumaşının yumuşaklık ve dayanıklılığının ne olduğuna dikkat etmeniz de faydanıza olacaktır.

Ebeveynlerin Tercih Ettikleri Portbebe Çeşitleri Nelerdir?

Ebeveynler çocukları ile vakit geçirirken hem alandan tasarruf sağlayan hem taşımalarını kolaylaştıran hem de güven içinde günlük yaşamlarında kullanabilecekleri portbebe ürünlerini tercih etmektedirler.  Bebeklere yolculuk imkanı veren bu bebek çantasının ebeveynlerin tercihlerine, yaşam tarzlarına ve bulundukları bölgelere göre uygun ürün yelpazesi geniştir. Bebek taşıma çantası çeşitleri şu şekildedir;

  • Kraft pusetler

Toplu taşıma ve ulaşım araçlarına binmeyi kolaylaştıran bu pusetleri toplu taşımalarda sıklıkla görürüz; bebeğiyle seyahat eden ebeveynlere bebek arabasıyla birlikte eşlik eder. Doğumdan  36 aya kadar kullanılabilir. Bu ürünleri çocuğunuz maksimum 20 kg olana kadar güvenle kullanabilirsiniz. Farklı firmaların farklı özelliklere yer verdiği ürünleri vardır.

  • Portbebe bebek arabası

Portbebe bebek arabasının eşlik etmesiyle ebeveynleri rahat ettiren bir üründür. Farklı firmaların farklı özellikte ürünleri olmasına rağmen katlanabilir bebek arabaları daha çok tercih edilir.

  • Bebek taşıma şalı

Bir kumaştan oluşan bu ürün bebeğin anne tarafından rahatlıkla taşınmasına imkan veren ekonomik bir üründür. Yeni doğan bebeklerde hemen kullanımına başlanabilir bu ürünün tercih nedeni hem ekonomik ve pratik olması hem de doğumdan sonra anne ile çocuk arasındaki duygusal bağlanmayı kolaylaştırmasıdır. 2-2,5 yaşa kadar kullanılabilir ancak seçilen modele göre tek kol boşta kalıyorsa bu ağırlığın tek kolda olması nedeniyle ebeveyni yoracaktır. Model seçiminde ayrıca dokuma tipine de dikkat edilmesi önerilir.

  • Kanguru

İsmini kanguruların bebeklerini karınlarındaki kesede taşımasından alan ürünün temel düşüncesi, annenin bebeğini vücuduna bağlayarak taşımasıdır. Bu ürün toplu ulaşımda, şehir hayatında bebek arabalarının kapladığı yeri fazla bulanlar ve bebek arabasını kullanmak istemeyen ebeveynler tarafından tercih edilir. Bu ürünün ergonomik olmayanları  bazı bebeklerde kalçalarında bulunan oyuğun oturma esnasında doldurulmadığı için kalça çıkıklığına sebep olabilir bu yüzden bu ürünlerin kullanımı ve seçimi dikkat gerektirir. Ayrıca belirtmek gerekir ki bazı ebeveynler bu ürünleri kullanmak için çocuğun 6 aya kadar büyümüş olması gerektiği düşüncesinde hem fikir.

Tüm bu ürünleri alırken farklı özelliklere, renklere ve modellere sahip üretimlerin olduğu bilinmelidir, hem günlük hayatınızda çocuğunuzla ilgilenip onun güvenini ve rahatlığını sağlarken hem de size taşımada kolaylıklar sağlayacak ürünleri seçerek kendi rahatlığınızı da göz ardı etmemiş olursunuz ayrıca bu renkler ve modellerle sahip olduğunuz stilinizi de koruyabilirsiniz.

Portbebe Gerekli Mi?

Ebeveynlik sürecine başladığınız günlerde çocuğunuzu daha kucağınıza almadan yaptığınız fedakarlıklar ve harcamaları gördükten sonra bazı ürünler için gerekli olup olmadığını sorgulayacağınız bir dönem gelecektir, bu süreçte bu kadar ürün aldıktan sonra portbebe taşıma çantası gerekli mi diye düşünebilirsiniz. Bu dönem muhtemelen henüz çocuğunuzu kucağınıza almadığınız dönemdir. Çocuğunuzu kucağınıza aldığınızda sürekli taşımanın sizi oldukça yorduğunu göreceksiniz uzun süreler boyunca kolunuzda gezdirerek gazını çıkarması için ayrı, uyuması için ayrı ve ağlamalarının bitmesi için ayrı ayrı gezdirirken sosyal hayatınıza döndüğünüzde gideceğiniz alışveriş, yürüyüş ve ziyaretlerde cabası olacak ve  artık kolunuzun, boynunuzun ve belinizin ağrıdığını fark edeceksiniz; sizi yoran bu dönemde çocuğunuzun çok fazla kucak beklentisi olacaktır ve bu onun için ise ertelenemez, temel bir ihtiyaç olacaktır.  Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğun da çocuğunuzu yanınızdan ayıramayacağınız bu uzun sürecin sizin ve bebeğiniz açısından konforlu, güvenli ve sağlıklı hale getirmek için portbebe taşıma çantası ürünlerine ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz. Bu durumda uzun vadede portbebe ebeveynler için gereklidir.

Portbebe, Bebek Taşıma Çantası, Bebek Yolculuk Çantası, Bebek Çantası Fiyatları 

Bu ürünleri  alırken ihtiyaçlarınız ve bütçenizi göz önün bulundurarak mümkün olduğunca fonksiyonel ve bütçenize uygun ürünler seçmelisiniz, ebeveyneler olarak çocuğunuzun en iyisine sahip olmasını istekte çok haklısınız ancak her zaman en pahalı ürün en kaliteli ürün değildir. Dayanıklı, ergonomik, kaliteli ve hijyenik ürünleri seçmeye dikkat edin bu konuda aradıklarınızı Veldena Bebek Taşıma Çantaları Koleksiyonu'nda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir