Laptop Çantası Çeşitleri ve Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Laptop Çantası Çeşitleri ve Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknolojinin ilerlemesiyle artık masaüstü bilgisayarlar yerlerini dizüstü bilgisayarlara bırakmış durumda. İş hayatında olsun eğitim hayatında olsun iyi bir bilgisayar kullanmak istendiğimizde kesenin ağzını açmak zorunda kalıyoruz. Bu yüzden de bilgisayarımıza önem verip tam korumalı ve kullanımı kolay bir laptop çantası edinmek istiyoruz.

Laptop çantası çeşitleri

Öncelikle ne istediğimize karar vermemiz gerekmektedir. En çok tercih edilen modeller arasında omuz askılı ve sırt çantası olmak üzere 2 çeşit bilgisayar çantası vardır. Bilgisayarınızın yanında daha çok evrak, kalem vb. gibi iş ile alakalı eşyalar koymak istiyorsanız genelde omuz askılı standart laptop çantaları kullanılmaktadır. Özellikle öğrenciyseniz ve seyahat etmeyi seviyorsanız bilgisayarınızın yanında kıyafet, suluk, vb. gibi daha çok yer kaplayacak eşyaları taşımak istiyorsanız laptop sırt çantası olarak geçen modellerden tercih etmeniz gerekmektedir. Seyahat sırasında bavullarınızla rahatça taşıyabilmek için bavul askılı modelleri tercih edebilirsiniz.

İyi bir bilgisayar çantası nasıl anlaşılır?

Laptop çantası alırken özellikle su geçirmezliği ve koruyucu süngerlerinin yoğunluğuna bakılır. Alabileceği her hangi bir darbeyi ne kadar yumuşatabilir bunu hesaplamak gerekmektedir. Gündelik hayatta sürekli kullanacağımız için yağmurlu ve karlı havalarda laptop çantasının içerisinden su geçmemesi gerekmektedir. Özellikle deri laptop çantası deri dış yapısı sayesinde dışardan gelebilecek sıvı ve darbe konusunda tam korumalıdır. Deri laptop çantaları yapısı gereği kolay temizlenir ve iz bırakmazlar. Kullandığınız laptop çantası bilgisayarınız ömrünü uzatan etmenlerden bir tanesidir. O yüzden bol korumalı süngerli laptop çantası seçmeye dikkat ediniz.

Laptop çantası boyutları nasıl olmalıdır?

Bu konuda tabi ki ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillenecektir. Bilgisayarınızın ekran ve kasa ölçüsü, ne amaçla kullanacağınız ve kalitesi boyut anlamında belirleyici olmaktadır. Genel kasa ölçüsü 15.6 inç olup çoğu laptop çantası da ona göre tasarlanmıştır. Sizlerde kasa ölçünüz ve ihtiyaçlarınıza göre bir laptop çantası tercih edebilirsiniz.

Laptop çantası nasıl kullanılır?

Laptop çantaları genellikle ortada fermuarlı bir geniş cep, yanlarda fermuarlı ve normal cep olacak şekilde tasarlanırlar. İç cebinde bir cırt cırtlı alan mevcuttur. Bu cep daha kalın bir yapıya sahiptir. Bilgisayar bu alana konulup cırt cırt sayesinde sabitlenilir. Böylelikle bilgisayarınız dışardan gelecek darbelere karşı korur ve hareket halinde sabit kalmasını sağlar. Bilgisayar çantaya ekran kısmı içe gelicek şekilde konur ki dışarıdan gelecek darbelere doğrudan maruz kalmasın. Fermuarlı dış ceplere genelde batarya, mouse, evrak ve diğer yardımcı ürünler konulur.

Laptop çantası fiyatları

Laptop çantaları fiyatları, fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. Bol cepli, ekstra süngerli, su geçirmez yapısı ve kolay temizlenebilmesi gibi çeşitli kriterler mevcuttur. Veldena markası olarak bunları sağlamaya çalışıyoruz. Yılın çoğu zamanı yaptığımız kampanyalarla uygun fiyatlı laptop çantası satıyoruz. Kaliteli laptop çantalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir