Bebek Bakım Çantası Almadan Önce Annelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Bebek Bakım Çantası Almadan Önce Annelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Bebek bakım çantaları, yeni doğum yapmış her anne için bebeklerinin eşyalarını ve bakım ürünlerini her daim yanında bulundurabilecek bir çantadır. Her doğum yapmış anne için vazgeçilmez bir üründür. Bebekleri ile dışarı çıktıklarında acaba bir şey unuttum mu ya da acaba ne lazım olacak gibi endişelere kapılmadan, önceden hazırlamış oldukları bebek bakım çantası ürünlerini rahatlıkla kullanabilmektedirler.

Bebeklerin ve annelerin ihtiyacı olan her şeyi yanında bulundurmak için önemli ve pratik bir eşyadır. Bebek bakım çantalarının içerisinde mutlaka annenin ve bebeğin ihtiyacı olan ürünler bulundurulmalıdır.

Temel gerekli malzemeler çanta hazırlanırken göz ardı edilmemelidir. Ayrıca çanta seçimi yapılırken çantaların kullanışlığına, pratikliğine, çok gözlü olmasına, geniş olmasına, fermuarlı ya da ağzı tam kapanabilir olmasına, askılarının ayarlanabilir olmasına, yalıtımlı ceplerinin olmasına, bebek arabası aparatlarının olmasına, leke tutmayan kumaş olmasına ve su geçirmeyen kumaş olması gibi bir çok özelliklerine dikkat edilmelidir. Bu yazıda bebek çantası ve bebek çantası modelleri ile gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Annelerin bebek çantalarının alışverişi konusunda nelere dikkat edeceği ve almış oldukları bebek bakım çantası hazırlığını yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiğine değinilmiştir.  

Öncelikle bebek bakım çantalarının, içinde birçok eşya taşıyacakları için çok ağır olmamasına dikkat edilmelidir. Bebek çantalarının pratik, rahat taşınabilir, arabaya takılabilir olmaları da kolaylık sağlayacaktır. Bunun yanında yine içerisinde mama, yiyecek ve içecek gibi şeyler taşıyacakları için dökülme riskine karşı leke tutmayan kumaşlar tercih edilmelidir.

Çantanın çok gözlü ve geniş gözlü olması, çanta düzenin oluşması için kolaylık oluşturacaktır. Aynı zamanda yağışlı hava koşulları açısından da su geçirmez kumaş olması içindeki eşyaların korunması için çok önemlidir. Çanta her daim yanında taşınılacağı için askılarının sağlam ve dayanıklı olması gerekir.

Bebek bakım çantası ürününün içine koyulan yiyecek ve içeceklerinin ısılarının korunması açısından da ceplerinin yalıtımlı olmasına dikkat edilmelidir. kumaşlarının kolay temizlenebilir kumaş olmasına dikkat edilmesi de annelerin hayatını büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda kol veya sırt ölçüsüne göre de ayarlanabilir askı olmasına özen gösterilmelidir. Tüm bunlara dikkat edilerek alınması, anneler için her alanda kolaylık sağlayacaktır.  

Annelerin bebek çantalarının hazırlığını yaparken, çantaya koyulan yiyecek ve içeceklerin ağzının sıkı kapatılması ve bebek çantasına dökülmeye karşı bir dik pozisyonda yerleştirmeleri gerekmektedir. Çantada mutlaka içme suyu, ek gıda ve daha başka kullanılan yiyecek ve içecekler  gibi gerekli malzemeler konulmalıdır. Biberon, bebek yemek kaşığı, emzik, yemek kabı gibi malzemeler de çantaya koyulmalıdır.

Bebeklerini dışarıda emzirmeleri göz önüne alınarak çantada kesinlikle bebek emzirme örtüsü bulundurulmalıdır. Emziren annelerin, göğüs pedlerini ve göğüs ucu kremlerini de mutlaka yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bebek bezi, temizleme mendilleri gibi temel bakım malzemeleri de çantaya koymak unutulmamalıdır. Bebeklerin bezlerini değiştirirken altına sermeleri için bebek bezi değişim örtülerini ve temizlik malzemelerini de yanlarına almaları gerekmektedir. Pişik kremi, pudra ve daha başka gerekli ürünler de çantaya koyulmaya özen gösterilmelidir.

Aynı zamanda çantada bebekler için bol miktarda yedek kıyafet ve bez bulundurulmalıdır. Soğuk hava koşullarına karşı mutlaka örtü, battaniye ve yelek gibi eşyalar çantada bulundurulmalıdır. Bebeklerin kusmalarına karşı da mutlaka bebek bakım çantasında kusma mendillerinin de bulundurulması gerekir. Dışarıda el yıkama olanaklarının düşük olmasından kaynaklı ve bebeklere dokunulacağı göz önüne alınarak ıslak mendil, antibakteriyel jel gibi hijyen ürünleri de çantada bulundurulmalıdır.

Bebeklerin kirli kıyafet, bez gibi eşyalarını da koymak için küçük bir poşet çantada bulundurulabilir. Bebeklerin dikkatini dağıtmak ve oynatmak adına oyuncaklarını da çantaya almak onları mutlu edebilir. Aynı zamanda bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde önemli olan diş kaşıma oyuncaklarını da çantada bulundurmakta fayda vardır.

Gerekli olduğu durumlarda süt sağma makinesi de emzirilemeyen durumlarda kolaylık sağlaması açısından bebek çantasına koyulabilir. Bebeklerin hasta olma risklerine karşı da termometre, ateş düşürücü şuruplar gibi birçok sağlık ürünlerde çantada bulundurulmalıdır.  Çantalar hazırlanırken, bebeklerin sağlığı açısından hijyen ve temizliğine dikkat edilerek hazırlanmalı ve bu ürünlerin çantaya koyulması kesinlikle unutulmamalıdır.

Bebek Çantası Modelleri 

Askılı Bakım Çantası 

Askılı bakım çantasının askısı olmasından kaynaklı olarak, askının kısaltıp uzatılması işlemiyle boyundan takılarak kullanılabilir. Genel olarak bebek bezlerinin kolay taşınması açısından tercih edilen bir bebek bakım çantası ürünleridir. Bu çantaları satın alırken çok sayıda bölme ve fermuarlı olmasına dikkat edilirse çantanın kullanışlı olmasını sağlar. Genel olarak elinde taşımayıp boynuna asarak gezmek isteyen annelerin tercih ettiği bir çanta modelidir. Uygun fiyatlı ve kullanışlı askılı bebek bakım çantası modelleri buradan ulaşabilirsiniz.

Anne Bebek Bakım Çantası 

Anne bebek bakım çantası modelleri sayesinde bebekler kucakta taşınırken, bu çantalar da sırta takılabilir. Tamamen ellerin boş olmasını sağlar. Bu çantaların içi genellikle geniştir ve çok ceplidir. Bundan dolayı da anneler arasında en popüler bebek bakım çantalarıdır. Genel de en çok tercih edilen bakım çantalarıdır. Dolayısıyla anneler de bebeklerini rahatlıkla kucaklarında taşıyabilirler. Onlara daha yakın olabilirler. Uygun fiyatlı ve ergonomik anne bebek bakım çantalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Anne Omuz Bakım Çantası 

Kısalıp uzayabilen askıları sayesinde, anne omuz bakım çantaları omuza takılarak kullanılır. Kullanımı rahattır. Omuza takıldığında diğer el veya kol ile rahat hareket edilebilir. Yine tercih edilen bir bebek bakım çantasıdır. Anne omuz bakım çanta modellerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Eğer bir anne şehirde yaşıyorsa ve gideceği yerler için bebek arabasını yaygın bir şekilde kullanıyorsa ve aynı zamanda kolları yorulmadan yürümek istiyorsa o zaman o anneler için genel olarak anne sırt çantalarını kullanmaları tavsiye edilir. Eğer anne modayı çok sıkı takip eden biri ise o zaman daha şık duran kumaşlı bir bebek bakım çantası tercih edebilir. Yanlarına az eşya almak isteyen anneler kısa süreli gezmeye çıktıklarında daha minimalist, modern ve klasik bir bebek bakım çantası tercih edebilirler. Ancak kısa süreliğin çıkmış olsalar da bunun için yanlarına almış oldukları küçük ve minimalist çantalar çok da kullanışlı olmadığından fazla iş görmeyecektir. Bu konuda tabii ki tercih annelerindir.

Ancak anneler mutlaka bu konuda bebek bakım çantası seçerken çantaların geniş iç hacimli olmasına, çantanın temizlenmesi kolay kumaşlara sahip olmasına, ergonomik olmasına, yiyecek ve içeceklerin ısısını koruması açısından çantanın yalıtımlı ceplere sahip olmasına ve ceplerinin eşyaları düzenli yerleştirme açısından fazla olmasına, çantayı bebek arabasına takıp rahatlıkla hareket edebilmeleri için bebek arabası klipsilerinin ve aparatlarının olmasına, bakım çantasının çok sayıda ceplere sahip olmasına kullanılabilirliği ve pratik olması açısından özen göstermelidir.

Çantanın ayrı ayrı cep ve bölümleri olmasa da eşyalarının yerleştirilmesini kolaylaştıracak bir yapıya sahip olması gerekir. Bebek bakım çantalarının her ne şartta olursa olsun fonksiyonel, sağlıklı ve kaliteli olması gerekir. Bebek çantalarının sağlıklı ve kaliteli olması, içinde bebeklerin eşyalarını barındırdığından dolayı bebekler içinde sağlıklı bir durum ortaya koyar. Bu yüzden çanta alışverişini yaparken ve çanta modelini seçerken bu durumu göz önüne alarak yapmak gerekmektedir.

İlginizi çekebilir